Puchar na zakończenie sezonu

W miniony weekend (9-11.09.2016 r.) na hali Sportowej AGA w Radomiu odbył się V Turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w sezonie 2016. Turniej Pucharowy dla miejsc 9-16.

8. Start TetraGryf Szczecin

Zawodnicy przybyli do Radomia 09.09.2016 r. Po zakwaterowaniu mieli jedną noc na odpoczynek i przygotowanie się do sportowej rywalizacji. Poranek następnego dnia – śniadanie i zaczynamy.

Nasza drużyna zagrała pierwszy mecz z drugoligowym Saint Sinners Częstochowa. Przystąpiliśmy do meczu zmotywowani i głodni zwycięstwa nad teoretycznie lepszą drużyną. Jestem pewny iż nasz okrzyk przed meczem był słyszalny na całej hali AGA w Radomiu, a nasi przeciwnicy zrozumieli, że z nami nie będzie łatwo. Mecz od pierwszego gwizdka przebiegał po naszej myśli. Treningi, rozmowy z trenerem i ciężka praca przed turniejem była widoczna na boisku. Graliśmy to co ćwiczyliśmy, a wynik mówi sam za siebie – Brave Snails Lublin – Saint Sinners Częstochowa – 38:30.

To był nasz mecz. Z boiska schodziliśmy jako Zwycięzcy. Zadowolenie trenera było widać gołym okiem, jednak wiedzieliśmy, że Krystian, mimo zadowolenia, już wie co musimy poprawić.

Na drugim boisku bardzo dużą przewagą wygrała drużyna Four Kings Old Stars Warszawa (Four Kings Old Stars Warszawa – Jokers Bydgoszcz – 47:27).

Następne mecze były przerwą dla nas, przed pojedynkiem z Four Kings Old Stars Warszawa.

Wyniki drugich meczów:
Stangers – Start TetraGryf Szczecin – 56:39
Avalon Extreme Warszawa – Diabły Łódź – 54:12

Kolejny pojedynek – rozgrzewka, rozmowa z trenerem, taktyka i gramy. Rozpoczęliśmy podobnie i początkowe minuty były wyrównane. Niestety drużyna z Warszawy pokazała, że jeszcze to nie nas czas. Nasza gra się posypała i ten mecz oddaliśmy Warszawiakom. Graliśmy jak nowicjusze, którzy nie rozumieją co mówi do nich Trener (Four Kings Old Stars – Brave Snails – 57:29). I na tym zakończę.

W drugim równoległym meczu też nie było niespodzianki: Jokers – Saint Sinners – 40:27.

Wynik ostatnich sobotnich meczów:
Avalon Extreme – Strangers – 41:32
Diabły Łodź – Start TetraGryf – 15:38

W niedziele rozpoczęły się mecze o poszczególne miejsca. Pierwszy mecz, o miejsca XV oraz XVI, zagrali: Diabły Łódź I Saint Sinners. Wynik: Diabły Łódź – Saint Sinners – 25:38.

W tym samym czasie na drugim boisku trwała walka o miejsca XIII i XIV. Mecz wygrała drużyna Jokers, przeważając znaczną ilością punktów drużynę Start TetraGryf (49:33).

Później przyszła kolej na nas. Rozegraliśmy mecz o 3 miejsce wśród drużyn w Radomiu i mecz ogólnej klasyfikacji o miejsca XI oraz XII. Walka z Stangers. Mimo porażki ubiegłego dnia na boisko wchodzimy z pełnym impetem, aby pokazać, że nie poddamy się. Jednak po chwili jest powtórka z ostatniego meczu i po pierwszej kwarcie schodzimy z dużą stratą. Kilka zmian, chwila rozmowy motywacyjnej, przypomnienie jak grać i wracamy na boisko. Pozostała cześć meczu jest wyrównana, lecz to my odrabiamy straty i gonimy wynik. Można powiedzieć, że pozbieraliśmy się i gramy w Rugby. Mimo iż pokazaliśmy klasę i zagraliśmy dobry mecz, strata z pierwszej kwarty przesądziła o wyniku: Stangers – Brave Snails – 41:37.

Finał był równie emocjonujący, a rozegrał się pomiędzy drużynami 3 ligowymi z Warszawy, Avalon Extreme i Four Kings Old Stars. Avalon wygrał 38-34.