Po pierwszym turnieju

Jesteśmy już po turnieju inaugurującym Polską Ligę Rugby na Wózkach w sezonie 2017. Odbył się on w dniach 17-18.06.2017 r. w Radomiu. Wzięły w nim drużyny z II i III ligi.

 

Tradycyjnie, na miejsce rozgrywek przyjechaliśmy w piątek wieczorem. Rozpakowanie sprzętu, kolacja, spotkanie organizacyjne i sen, by nazajutrz rano zjeść tylko śniadanie i ruszyć na halę. W sobotę mieliśmy do rozegrania trzy spotkania.

Na „rozgrzewkę” starliśmy się z najsilniejszym rywalem w naszej grupie, a zarazem drużyną, która nie jest klasyfikowana w rozgrywkach – „Warriors STEMB”. Chłopaki z Wielkopolski od początku zdominowali grę i sukcesywnie budowali przewagę, by ostatecznie pokonać nas wysoko – 64:17.

Kolejny mecz rozegraliśmy z „Flying Wings II” z Rzeszowa. Do połowy, a nawet jeszcze na początku czwartej kwarty pojedynek był wyrównany, chociaż to raczej rzeszowianie nieznacznie prowadzili. Niestety, jak to często bywa, gdy w końcówce daje o sobie znać zmęczenie, nasza gra zaczyna się sypać i wynik zaczyna uciekać. Tak więc zanotowaliśmy kolejną porażkę – 40:35

Ostatnie sobotnie spotkanie rozegraliśmy z łódzkimi „Diabłami”. Tym razem od początku zaczęliśmy kontrolować grę i budować przewagę. To był mecz, w którym w końcu mogliśmy dać spokojnie pograć swoim rezerwowym zawodnikom, a i tak zanotowaliśmy wysokie prowadzenie – 46:26.

W niedzielę czekała nas tylko walka z „Four Kings II” z Warszawy. Rywal bardzo trudny, ale w naszym zasięgu. Spotkanie było bardzo wyrównane i w dużej mierze przypominało mecz z drużyną „Flying Wings II”. Wynik rozstrzygnął się właściwie w ostatniej kwarcie. Niestety, na naszą niekorzyść Tak więc zanotowaliśmy kolejną porażkę (33:40) i turniej zakończyliśmy bilansem 3 do 1.

Prawdopodobnie w tym sezonie rozegramy jeszcze tylko jeden turniej ligowy i to dopiero w połowie października. Oznacza to, że na przygotowania mamy sporo czasu, i że końcowa klasyfikacja jest wielką niewiadomą, bo może w niej decydować bilans bramkowy w poszczególnych meczach, a nasze przegrane nie są wysokie i takie straty punktowe można odrobić.

A oto wyniki całego turnieju:

Liga II:
Avalon Extreme Warszawa – 54:29 – Lavoro Częstochowa
Lavoro Częstochowa – 29:43 – IKS Jeźdźcy Mikołów
IKS Jeźdźcy Mikołów – 52:35 – Jokers Bydgoszcz
Jokers Bydgoszcz – 39:47 – Strangers
Strangers – 34:41 – Avalon Extreme Warszawa
IKS Jeźdźcy Mikołów – 46:33 – Strangers
Jokers Bydgoszcz – 32:58 – Avalon Extreme Warszawa
Strangers – 51:20 – Lavoro Częstochowa
Avalon Extreme Warszawa – 41:44 – IKS Jeźdźcy Mikołów
Lavoro Częstochowa – 23:53 – Jokers Bydgoszcz

Liga III:
Four Kings II Warszawa – 29:35 – Flying Wings II Rzeszów
Flying Wings II Rzeszów – 40:35 – Brave Snails Lublin
Brave Snails Lublin – 46:26 – Diabły Łódź
Diabły Łódź – 6:59 – Warriors STEMB
Warriors STEMB – 40:24 – Four Kings II Warszawa
Brave Snails Lublin – 17:64 – Warriors STEMB
Diabły Łódź – 21:40 – Four Kings II Warszawa
Warriors STEMB – 37:16 – Flying Wings II Rzeszów
Four Kings II Warszawa – 40:330- Brave Snails Lublin
Flying Wings II Rzeszów – 36:13 – Diabły Łódź