Niskopunktowcy na Śląsku

W dniach 3-5.06.2016 r. odbył się VII Katowicki Turniej Rugby na Wózkach zorganizowany przez Stowarzyszenie „Aktywne Życie”. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn, w tym my.

 

Pierwszego dnia turnieju odbyły się mecze grupowe. Nasza drużyna trafiła do grupy B razem z Dragons Katowice oraz Saint Sinners Częstochowa. W pierwszej fazie turnieju nie daliśmy rywalom szans wygrywając oba mecze miażdżącą przewagą punktową (Dragons – Brave Snails – 19:45, Saint Sinners – Brave Snails – 16:47)

Takie wyniki zawdzięczamy między innymi kolegom z IKS Jeźdźcy (Robert Ramz, Artur Matysiak, Andrzej Pawluś), którzy zagrali z nami w tym turnieju. Oczywiście nie odbierajmy zasług naszym zawodnikom. Artur Jurek, Danel Chmiel, Marcin Grzywacz, Jacek Wilgusiak oraz Łukasz Kotuła także spisywali się znakomicie dając z siebie wszystko.

Drugi dzień zapowiadał się znakomicie. Wszyscy wstaliśmy z bojowym nastawieniem na wygraną i walkę o najwyższe miejsce. Jednak pierwszy mecz nie poszedł po naszej myśli i opuszczaliśmy boisko jako drużyna przegrana, bez szansy na 1 miejsce (Brave Snails – Balian 23:39).

Po meczu nasz trener, Krystian Malec, nie był zbytnio zadowolony. Jednak musieliśmy szybko się pozbierać i zagrać mecz o 3 miejsce z miejscową drużyną Dragans. Kilka wskazówek od trenera i byliśmy gotowi. Mecz nie był łatwy, mimo, iż od samego początku prowadziliśmy. Przeciwnicy nie poddawali się. Ostatecznie wygraliśmy aż 20 punktami (Dragons – Brave Snails – 24:44).

Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce, a ogólna klasyfikacja wygląda tak:
1. Four Kings – Warszawa
2. Balian – Poznań
3. Brave Snails – Lublin
4. Dragons – Katowice
5. Jokers – Bydgoszcz
6. Saint Sinners – Częstochowa

Poza pucharem otrzymaliśmy 2 komplety kół, a nasi koledzy otrzymali wyróżnienia dla najlepszych zawodników w kategoriach punktowych 1,0 i 1,5. Artur i Andrzej serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy!

Dziękujemy również organizatorom za zaproszenie i udane zawody oraz wszystkim, którzy wzięli udział w wyjeździe!

Autor: Łukasz