Mini Turniej w Ostrowie Mazowiecka

Na zaproszenie drużyny „Grom Ostrów Mazowiecka” wzięliśmy udział w organizowanym przez nich turnieju. Dla nas był to wyjazd wyłącznie treningowy, dla gospodarzy oraz trzeciej drużyny biorącej udział w turnieju – „Four Kings Warszawa” – był to sprawdzian przed zbliżającymi się rozgrywkami I i II Ligi.

Turniej odbył się w weekend 14-15.09.2019 r. Pierwszy dzień przebiegł na grach sparingowych. Każda drużyna rozgrywała po dwie kwarty na zmianę z pozostałymi i schodziła na odpoczynek. Tak przez cały dzień, jedynie z przerwą na obiad. Dopiero w niedzielę przyszedł czas na grę turniejową. System każdy z każdym, czyli do rozegrania po dwa mecze, o klasyfikacji końcowej decyduje większa ilość wygranych. Tak jak można było przewidzieć, pierwsze miejscy wywalczyła drużyna z Warszawy, na niższym stopniu podium stanęli gospodarze, a nam przypadło zaszczytne miejsce.

Jadąc do Ostrowa wiedzieliśmy, że trudno nam będzie nawiązać walkę z silniejszymi, wyżej klasyfikowanymi w rankingach drużynami. Ważne było jednak, by nabywać doświadczenie w grze, bo mało mamy okazji do mierzenia się z innymi drużynami, a żaden trening nie daje tak wiele, jak bezpośrednia rywalizacja.

Dziękujemy organizatorom tego mini turnieju za zaproszenie, a obu drużyną za dobrą lekcję i przebiegającą w dobrej atmosferze grę.