Koniec wyjazdów w tym sezonie

W miniony weekend (20-22.11.2015 r.) byliśmy na zgrupowaniu w Zamościu. Było to piąte, i zarazem ostatnie zgrupowanie naszej drużyny w tym roku. Zakończyliśmy nim sezon wyjazdów. Teraz pozostaje już tylko praca na cotygodniowych treningach.

Czytaj dalejKoniec wyjazdów w tym sezonie

Sparing z Four Kings

Korzystając z zaproszenia Warszawskiego Stowarzyszenia Rugby na Wózkach „Four Kings”, w sobotę 21 lutego z samiuśkiego rana ruszyliśmy w drogę do stolicy, by spotkać się na parkiecie z tamtejszymi drużynami i rozegrać mecze sparingowe.

Czytaj dalejSparing z Four Kings

Zakończenie sezonu 2013

Za nami sezon 2013. W rozgrywkach ligowych zajęliśmy 5 miejsce w drugiej lidze. Patrząc przez pryzmat naszych problemów wewnętrznych jest to dobry wynik. Mieliśmy gorsze mecze, gdzie nie graliśmy tak jak sobie założyliśmy przed spotkaniem. Był też mecze, w których zagraliśmy tak jak potrafimy najlepiej, pokazując ślmaczy styl gry.

Czytaj dalejZakończenie sezonu 2013

Koniec wakacji

Za nami okres wakacyjny, co nie oznacza, że ślimaki miały wolne od treningów. W czasie, gdy jedni odpoczywali, inni ostro trenowali. Nasza drużyna miała dwa weekendowe i jedno tygodniowe zgrupowania.

Czytaj dalejKoniec wakacji

Zgrupowania

Mimo wakacji, my nie próżnujemy. W weekend 12-14.07.2013 r. niemal cała nasza drużyna wzięła udział w pierwszym z serii zaplanowanych na ten rok zgrupowań treningowych. Odbyło się ono w OSiR w Zamościu.

Czytaj dalejZgrupowania

Znowu liga

Przed mami drugi w tym sezonie turniej Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Jedziemy tam z mocnym postanowieniem pokazania się z jak najlepszej strony. Czekają nas jednak bardzo ciężkie zawody, gdyż w grupie mamy drużyny z Bydgoszczy i Warszawy. Musimy dać z siebie wszystko i pokazać, że naprawdę jesteśmy Waleczne Ślimaki.

Czytaj dalejZnowu liga

1 do 2

Pierwszy w tym roku turniej ligowy już za nami. Odnieśliśmy podczas niego jedno zwycięstwo i dwie porażki. Wprowadziło to wielki niedosyt w szeregach Ślimaków. Cofnijmy się jednak do początku.

Czytaj dalej1 do 2

Sezon 2013

Przed nami sezon ligowy 2013. Ślimaki rozpoczynają rozgrywki w drugiej lidze, w grupie C. Czekają nas 3 ciężkie turnieje, w których będziemy chcieli zająć jak najwyższe miejsce.

Czytaj dalejSezon 2013

Certyfikowane Gwizdki

Z dużą satysfakcją informujemy, że podczas ostatniego turnieju Bernd Best, który odbył się w dniach 22-24.03.2013 r. w Niemieckiej Kolonii dwaj sędziowie rozpoczynający kilka lat temu przygodę z rugby na wózkach w naszej drużynie, Jarosław Malec i Karol Malec, uzyskali certyfikaty umożliwiające im sędziowanie na turniejach rangi międzynarodowej, w tym Mistrzostw Europy. Takie same certyfikaty otrzymały jeszcze dwie polskie sędziny: Anna Niewczas i Paulina Szmit.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia na parkietach i nie tylko!

Nie trenujemy, ale…

Ze względów od nas niezależnych, trening w czwartek 26 kwietnia nie odbędzie się. W następny czwartek, 3 maja, świętujemy. Tak więc kolejny trening odbędzie się dopiero 10 maja.

Tego samego dnia, tyle, że wcześniej (w godzinach 12:00 – 14:00), rozegramy mecz pokazowy na hali sportowej KUL, ul. Konstantynów 1G, celem zaprezentowania rugby studentom. Do udziału w pokazie serdecznie zapraszamy wszystkich – nawet niestudentów!

Ślimaki w Benjaminie

W ubiegły piątek (13.01.2012 r.) odwiedziliśmy Dom Dzieci Benjamin. Czekało na nas miłe przyjęcie i kilku ochotników, którzy chcieli spróbować swych sił w elementach gry w rugby. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem i trochę poszaleć. Próbowali jazdy wózkiem, zabawy z piłkami i, co przyniosło najwięcej radości, przepychać się i zderzać wózkami. Solidny wysiłek przyniósł sporą przyjemność.

Dziękujemy Pani Dyrektor ośrodka za zaproszenie i mamy nadzieję, że dzięki naszej wizycie udało się zaszczepić młodzieży sportowego bakcyla i troszkę sportowego zacięcia.

Autor: Justyna

Piąty rok za nami

Za nami rok 2011. Był on piątym sezonem naszej obecności na rugbowych parkietach. W ciągu 12 miesięcy rozegraliśmy 3 turniej ligowe i 2 poza ligą, co jest sporą ilością jak na nas. W klasyfikacji końcowej PLRnW uplasowaliśmy się na 8 miejscu wśród 18 drużyn.

Czytaj dalejPiąty rok za nami